Październik w bibliotece LMK

2015-10-28 10:41

1. W październiku zebraliśmy 182 książki. Większość woluminów dostarczyli nam państwo Mazurkiewiczowie i pani Emilia Bordon ( nauczyciel LMK).

Do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Centrum Kultury Browar B przekazaliśmy 108 książek, a pozostałe pozycje wzbogaciły zbiory biblioteki LMK.

Bardzo dziękujemy za dary i wsparcie dzieci i młodzieży z okolicy naszej szkoły w dostepie do literatury.

2. W konkursie na plakat promujący czytelnictwo wzięło udział sześcioro uczniów z klas pierwszych. Komisja szkolna w składzie:

Ksymena Walczak - nauczyciel wiedzy o kulturze

Iwona Kosińska - nauczyciel bibliotekarz

Bartosz Durma - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

dokonała wyboru prac, które zakwalifiowane do wysłania na konkurs ogólnopolski organizowany przez Fundację Wislawy Szymborskiej.

Zwycięzcą został Jakub Witkowski z kl.ID, II miejsce zajęła Wiktoria Więcławska z kl.IG, a miejsce III uzyskała Magda Lisiecka z kl. IB.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczniom bardzo dziękujemy przy pomocy drobnych prezentów za kreatywność i udział w promocji czytelnictwa.

Fotogaleria: Październik w bibliotece LMK